PROJEKT AKTYWNA TURYSTYKA. SKARBY MAZOWSZA ZAKOŃCZONY! - 2017-09-12 11:09:01

W dniach 02.08.2017 - 10.09.2017 RSS Centrum zrealizowało projekt "Aktywna Turystyka - Skarby Mazowsza". Projekt dofinansowany został przez Zarząd Województwa Mazowieckiego w ramach realizacji w województwie mazowieckim w 2017 roku zadań publicznych w obszarze „Turystyka i krajoznawstwo”.

Projekt skierowany był do uczniów szkół gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem była aktywizacja dzieci i młodzieży w okresie letnim, a szczególnie tych osób, które nie wyjeżdżały i spędzały wakacje w mieście. Chcieliśmy zwrócić uwagę, że aktywnie i ciekawie spędzać czas można również na Mazowszu, który obfituje w różnego rodzaju atrakcje turystyczne.

W ramach projektu odbyły się prezentacje, warsztaty oraz wycieczka „Szlakiem Cudu nad Wisłą” i spływ kajakowy na Wiśle.

Młodzież mogła dowiedzieć się co to jest „Bezpieczny trekking” czyli zasada doboru ubioru oraz sprzętu na wycieczki, zasady zbilansowanego odżywiania podczas wycieczek czy omówienia potencjalnych zagrożeń w górach, nad rzeką, nad morzem i w lesie oraz zasad postępowania i zapobiegania w takim sytuacjom. Odbyła się także prezentacja „Bezpieczny trekking – topografia” – czyli nauka nawigacji i obsługi urządzeń GPS.

Dla urozmaicenia zajęć przeprowadziliśmy także konkursy „Mazowsze w obiektywie" oraz Slajdowisko „Mazowsze sercem Polski”

 

Łącznie w imprezie wzięło udział 150 uczestników

 

 

        

Autor: CR
CENTRUM Z KOLEJNĄ DOTACJĄ Z MINISTERSTWA SPORTU i TURYSTYKI! - 2017-06-08 08:01:09

10 tyś złotych otrzyma RSS Centrum w ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki!
Program „KLUB” to jeden z największych dotychczas realizowanych projektów ministerstwa, całkowicie nowy i innowacyjny model bezpośredniego wsparcia klubów sportowych

Kwota dofinansowania wykorzystana będzie na zakup sprzętu sportowego i organizację obozu sportowego. W ramach Programu „KLUB” łączna kwota wnioskowanej dotacji wynosi 10 000 zł – w przypadku klubu jednosekcyjnego oraz 15 000 zł w przypadku klubu posiadającego więcej niż jedną sekcję.

To już druga dotacja z Ministerstwa Sportu. Na organizacje imprez sportowych przyznano "Centralnym" kwotę 25 tyś.

Autor: CR
DZIAŁANIA NA RZECZ OSÓB STARSZYCH - 2017-05-24 08:03:43

Od marca RSS Centrum realizuje program „Działania na rzecz osób starszych w zakresie przeciwdziałania osamotnieniu i zagrożeniu marginalizacją społeczną”. W ostatni piątek odbyły się zajęcia na sali PSP 23 w Radomiu.

Zajęcia odbywają się w piątki (rekreacyjne) oraz w soboty (wykłady i pogadanki). Przewidziano także w grudniu wycieczkę do Poronina w ramach integracji międzypokoleniowej. Każdy senior uczestniczący w zajęciach dostanie specjalny pamiątkowy zestaw gadżetów.

Uczestnikami programu są w większości osoby w wieku 60+. Zadanie zostało dofinansowane przez Gminę Miasta Radomia kwotą 5 tysięcy złotych.

 

 

 

Autor: CR
VI TURNIEJ O PUCHAR KOMENDANTA - 2017-05-23 17:16:39

Drużyna Aresztu Śledczego w Radomiu triumfowała w cyklicznym turnieju piłki nożnej służb mundurowych o Puchar Komendanta Straży Miejskiej. W finale pokonali ekipę Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej 2:0.

W zawodach, których organizatorem było między RSS Centrum, udział wzięło 12 drużyn. Miały one na celu m.in. integrację środowiska służb mundurowych oraz poprawę sprawności fizycznej funkcjonariuszy.  Imprezę dofinansowała Gmina Miasta Radomia. Medale i puchary najlepszym wręczali sekretarz miasta, Rafał Czajkowski, kierownik Biura Sportu i Turystyki, Mirosław Paluch oraz przedstawiciele wybranych służb mundurowych, jak i współorganizatorów - Marcin Górnik z RSS Centrum, Michał Górski z Atlety czy Mateusz Czapla z Kuchni Pana Czapli.

Wyniki fazy pucharowej: mecz o 9. miejsce: ABW - Prawnicy 0:5, mecz o 7. miejsce: Komenda Miejska Policji - Księża 3:0, mecz o 5. miejsce: Mazowiecka Komenda Województwa Policji w Radomiu - Straż Miejska 3:0, mecz o 3. miejsce: - Pogotowie Ratunkowe - Jednostka Wojskowa 4938 w Radomiu 0:0 (karne: 3:1), mecz o 1. miejsce: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej - Areszt Śledczy 0:2.

Końcowa kolejność turnieju: 1. Areszt Śledczy w Radomiu, 2. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, 3. Pogotowie Ratunkowe, 4. JW 4938 w Radomiu, 5. Mazowiecka Komenda Województwa Policji w Radomiu, 6. Straż Miejska w Radomiu, 7. Komenda Miejska Policji w Radomiu, 8. Księża, 9. Radomskie Stowarzyszenie Prawników, 10. ABW, 11. Orkiestra Wojskowa, 12. Straż Ochrony Lotniska.

Autor: CR
15 TYSIĘCY Z URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO - 2017-05-06 18:12:10

Zarząd Województwa Mazowieckiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w Województwie Mazowieckim w obszarze „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej” w 2017 roku oraz w województwie mazowieckim zadań publicznych w obszarze „Turystyka i krajoznawstwo”.

 RSS Centrum otrzyma w ramach „Wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” 9 tysięcy złotych. Kwota będzie przeznaczona na organizację turniejów halowych „Centrum Cup”. W ramach konkursu „Turystyka i krajoznawstwo” nasz klub otrzyma 6 tysięcy złotych, dzięki czemu zorganizujemy projekt „Aktywna Turystyka”.

Autor: CR

© www.rsscentrum.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 Liczba odwiedzin