PROJEKT AKTYWNA TURYSTYKA. SKARBY MAZOWSZA ZAKOŃCZONY! | 2017-09-12 11:09:01

W dniach 02.08.2017 - 10.09.2017 RSS Centrum zrealizowało projekt "Aktywna Turystyka - Skarby Mazowsza". Projekt dofinansowany został przez Zarząd Województwa Mazowieckiego w ramach realizacji w województwie mazowieckim w 2017 roku zadań publicznych w obszarze „Turystyka i krajoznawstwo”.

Projekt skierowany był do uczniów szkół gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem była aktywizacja dzieci i młodzieży w okresie letnim, a szczególnie tych osób, które nie wyjeżdżały i spędzały wakacje w mieście. Chcieliśmy zwrócić uwagę, że aktywnie i ciekawie spędzać czas można również na Mazowszu, który obfituje w różnego rodzaju atrakcje turystyczne.

W ramach projektu odbyły się prezentacje, warsztaty oraz wycieczka „Szlakiem Cudu nad Wisłą” i spływ kajakowy na Wiśle.

Młodzież mogła dowiedzieć się co to jest „Bezpieczny trekking” czyli zasada doboru ubioru oraz sprzętu na wycieczki, zasady zbilansowanego odżywiania podczas wycieczek czy omówienia potencjalnych zagrożeń w górach, nad rzeką, nad morzem i w lesie oraz zasad postępowania i zapobiegania w takim sytuacjom. Odbyła się także prezentacja „Bezpieczny trekking – topografia” – czyli nauka nawigacji i obsługi urządzeń GPS.

Dla urozmaicenia zajęć przeprowadziliśmy także konkursy „Mazowsze w obiektywie" oraz Slajdowisko „Mazowsze sercem Polski”

 

Łącznie w imprezie wzięło udział 150 uczestników

 

 

        

Autor: CR

Dodaj komentarz

Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
© www.rsscentrum.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 Liczba odwiedzin